שיש למטבחים

אבן קיסר, שיש למטבחים

רבים הם המצודדים בשיש למטבח. כל המתנגדים או החוששים לרכוש שיש למטבחים מונעים מן החשש שמא יהיו בו כתמים. בדקנו ומצאנו – מרבית הבישולים, האפייה והארוחות במטבח אינם משאירים כל זכר לכתמים על גבי השיש במטבח. למרות שנתקלנו במצב קצת שונה, שקשור לכתמים שנשארים משמן. אם מקפידים לנקות את השיש מיד, סביר להניח שתוכלו להיפטר לאלתר מכל זכר לכתם. אבל אם מתמהמהים כשעה שעתיים בניקיון השיש במטבח, תהיו עדים לקיומו של כתם שומני בתוך האבן. כל ניסיונות הניקיון לא יעזרו, וצריך להמתין בין שבעה לעשרה ימים, ותתפלאו לדעת, אבל בהן צדק כי הכתמים השומניים יימוגו לחלוטין. ולכל המודאגים – רכישת שיש למטבח לא צריכה להדאיג אתכם מן ההיבט של כתמים.

עד כמה שיש למטבחים עמיד בפאת חום?

כאשר בוחרים משטחים למטבח, כגון מאבן טבעית, כשל שיש למטבחים לא צריך לחשוש כי טמפרטורות גבוהות יהרסו לכם את המטבח, להבדיל ממשטח של למינציה. כאשר בני אדם מעלים קונוטציות בדמיונם לגבי שיש, מה שעולה בדעתם שהוא נותר קר, ולכן הוא מצוין לאפות, אבל יש לזכור כי מדובר על חומר שמאוד עמיד בפני חום. ומה כוונת דברינו? שאף במידה ותורידו מהגז סיר רותח, ותמקמו אותו על גבי משטחים של שיש במטבח, אין כל סיכוי שהסיר יידלק, יעלה בלהבות או יימס.

במה עוד באה לידי ביטוי העמידות של שיש למטבחים?

מעבר למה שציינו, חרף העובדה כי השיש מהווה חומר יותר רך מן הקורץ או מן הגרניט פורצלן, עדיין מחשיבים אותו לחמור הכי איתן. ההיסטוריה מלמדת כי מרבית המשטחים של אבן טבעית מחזיקים ביתרונות, כמו גם השיש. העמידות של שיש למטבחים מתבטאת אף שבמרבית המקרים הוא לא יישרט או ייסדק, כמו שקורה בכל מיני משטחים של עץ או של אבן טבעית.

האם כל משטח של שיש למטבחים מאותה המחצבה זהה לרעהו?

כל המעניין והמיוחד באבנים טבעיות, כגון שיש למטבחים, שמגיע בדיוק מאותה המחצבה, שהוא מתאפיין אחרת, בהתאם לנתונים הקיימים. פשר הדברים הינו שלא תמצאו בשום מטבח או בית משטח שיש זהה למשטח השיש שלכם, חרף העובדה שככלות הכל עסקינן אודות חומר שמשמש כשיש למטבח. ובגדול ניתן לומר, שההחלטה על רכישת שיש למטבח מהווה סוג של יצירה אומנותית.