שיש

אבן קיסר, שיש למטבחים

בניגוד לחומרים שמיוצרים באמצעות אנשים, או אבנים אחרות כמו למשל גרניט, שלא מסוגלים לשכפל את ההוד והזיו הנשפכים לכל עבר מן השיש, רק משטחי שיש עשויים להוסיף אווירה לכל נכס של נצח, עם ברק ענוג שמייצר אווירה של אקסקלוסיביות. את כל אלה ועוד נבחן במאמר הזה.

מה מספקת העמידות של שיש?

בתור כך שהשיש מהווה אבן טבעית לכל דבר ועניין, הינו עמיד מפאת שבר, סדק או לחלופין שריטה, לעומת כל מיני חומרים אחרים. חרף העובדה כי השיש עמיד, ראוי לציין כי הגרניט קשה ממנו, באופן כזה שניתן לבצע סינרגיה של אלמנטים אפקטיביים ודקורטיביים, כמו למשל – בעת הייצור להקפיד על קצוות מרשימים.

לזכות בחינניות של שיש לנצח –

מכורח היותו של השיש כחומר לבנייה במהלך תקופה ארוכה, נאספו עדויות שמוכיחות את המסוגלות של שיש לעמוד איתן להיות נוכח באריכות ימים. ברגע שמקפידים על תחזוקה שוטפת וטובה, אוטמים אותו ומתקינים אותו במקצועיות, ניתן ליהנות מזיו פניו לנצח.

אל תאמינו לשמועות – שיש לא עולה המון כסף –

בשל היוקרה וההוד של השיש, המון בני אדם מאמינים שעלותו עצומה, אבל בעצם המצב הוא הפוך, והשיש יותר זול מכל מיני חומרים של משטחי האבן הטבעית. העלות נקבעת על פי העובי והסוג של שיש, והיא בהתאם משתנה, אבל כדאי שתבינו כי מחירו מועט מקוורץ או שמא מגרניט.

האם אנשים מסוגלים לחקות כראוי נראות של שיש?

המון אנשים תרים אחר הדרכים לחיקוי הנראות של שיש, כאשר מעטים הם שצולחים משימה מורכבת זאת. בוודאי שהמשפט הזה לא ממש היה מובן לכם, ונראה על פניו כקשה. אבל נבהיר לכם אותו – התערובת שנעשית מתוך פרופורציה מקורית של המינרלים, המנעד הרב של הססגוניות שמאפיינת את השיש בהתאם למקור המקורי, כל אחד מהם מהווה חלק מיוחד בנראות של השיש, בעיקר משום שיוצרים אותו מסלעי גיר או מדולומיט, תוך כדי נקיטה בתהליכים טבעיים. כמו כן, ניתן לומר בוודאות, כי מה שמאפיין את השיש הכי הרבה בא לידי ביטוי בנוכחות של מעין וריד עליו, חינני ביותר, שנגרם בשל זיהום שנתפס באבן כשהלחץ והטמפרטורות הגבוהות היו חריגים על פני כדור הארץ.